Main Photo
Informacje o zmarłym

Houston Harris (ur. 10 lipca 1923 r. w Little Rock, Arkansas, zm. 20 stycznia 1998 r. St. Joseph, Michigan) to były amerykański wrestler znany pod pseudonimem Bobo Brazil.

 Harris był szkolony przez Joe Savoldiego. Początkowo miał być znany jako "Boo-Boo Brazil", ale promotor mylnie wydrukowało jego imię jako "Bobo" w reklamie i tak już zostało.

Na początku swojej kariery walczył głównie z Afroamerykanami takimi jak, Ernie Ladd i Abdullah the Butcher. Fani domagali się, aby ciemnoskórzy zapaśnicy mierzyli się z takimi zawodnikami, jak Killer Kowalski, Dick Bruiser, Johnny Valentine i The Sheik, który rozpoczął trwający wiele lat feud z Bobo. Brazil walczył też w pojedynku zakończonym remisem z Genem Simmonsem. W dniu 18 października 1962 Bobo Brazil przeszedł do historii jako pierwszy Afro-Amerykanin, który zdobył pas NWA World Heavyweight Title, pokonując Buddy’ego Rogersa.

W dniu 9 października 1970 r. El Mongol i Bobo Brazil pokonali Mr. Ito i The Great Ota w pierwszym meczu tag-teamowym w historii Atlanty.

Brazil służył jako mentor "Soulmana" Rocky’ego Johnsona.

Przeszedł na emeryturę w 1990 po czterech dekadach kariery i został wprowadzony do WWE Hall of Fame w 1994 roku przez Erniego Ladda. W następnym roku, Brazil wprowadził Ladda do WWE Hall of Fame. Zmarł 20 stycznia 1998 roku.

 wikipedia.pl